Sorana Cîrstea, eliminată în turul doi la Washington

Sorana Cîrstea, eliminată în turul doi la Washington
Cîrstea a fost învinsă de rusoaica Liudmila Samsonova, favorită 8 şi locul 18 mondial, scor 6-1, 6-3
Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea, locul 32 mondial, a fost eliminată, joi dimineaţă, în turul doi al turneului de la Washington, cu premii de 780.637 de dolari.
Cîrstea a fost învinsă de rusoaica Liudmila Samsonova, favorită 8 şi locul 18 mondial, scor 6-1, 6-3.
Meciul a durat 59 de minute.
Pentru prezenţa în turul doi, Cîrstea va primi 11.600 de dolari şi 55 de puncte WTA.
Perechea Monica Niculescu/Alexa Guarachi (România/Chile) s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 500 de la Washington.
Românca şi colega sa au trecut în primul tur de echipa Lidziya Marozava/Ingrid Gamarra Martins (Belarus/Brazlia), scor 7-6 (4), 7-5, într-o oră şi 49 de minute.
În faza următoare, Niculescu şi Guarachi vor întâlni perechea care se va impune în meciul Hailey Baptiste/Sloane Stephens (SUA) – Hao-Ching Chan/Giuliana Olmos (Taiwan/Mexicc, ccap de serie 3).
Citește și:
- 18:21 - Emma Răducanu o oprește pe Sorana Cîrstea la Queen’s. Românca, învinsă în două seturi după un început dificil
- 15:51 - Shakira a umilit Italia fără să vrea! Gluma virală de la Cupa Mondială care face înconjurul internetului
- 15:34 - Alpinismul românesc înregistrează o performanță de răsunet mondial. Sportivul care a intrat în clubul select „Seven Summits”
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

























