Rapid a învins-o pe FC Hermannstadt (2-0), în Superligă

Rapid a învins-o pe FC Hermannstadt (2-0), în Superligă
În tur, scorul a fost egal, 1-1
Rapid Bucureşti a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 2-0 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii de fotbal.
Diferenţa a fost făcută de doi jucători kosovari, Ermal Krasniqi (54) şi Albion Rrahmani (67), care au marcat cele două goluri. La primul gol pasa decisivă a fost furnizată de sârbul Borisav Burmaz, iar la al doilea assist-ul i-a aparţinut lui Krasniqi.
Rapid a reuşit a cincea sa victorie consecutivă, fiind neînvinsă de şapte etape (cinci victorii, două egaluri).
FC Hermannstadt are o singură victorie în ultimele şapte etape, trei eşecuri şi trei egaluri.
În tur, scorul a fost egal, 1-1
Citește și:
- 18:21 - Emma Răducanu o oprește pe Sorana Cîrstea la Queen’s. Românca, învinsă în două seturi după un început dificil
- 15:51 - Shakira a umilit Italia fără să vrea! Gluma virală de la Cupa Mondială care face înconjurul internetului
- 15:34 - Alpinismul românesc înregistrează o performanță de răsunet mondial. Sportivul care a intrat în clubul select „Seven Summits”
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

























