Actualitate· 1 min citire

Șofer depistat cu alcoolemie de 1,72 mg/l în Dărmănești

WhatsApp Image 2026-01-17 at 12.23.43

WhatsApp Image 2026-01-17 at 12.23.43

Scris de Autor Publicat: 17 ian. 2026, 13:38

Polițiștii din Dărmănești au depistat, în data de 16 ianuarie, un bărbat de 48 de ani care conducea un autoturism sub influența alcoolului. Testarea în aerul expirat a indicat o alcoolemie de 1,72 mg/l alcool pur.

Persoana în cauză a fost condusă la spital pentru recoltarea mostrelor biologice de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

Cercetările sunt în desfășurare, iar polițiștii continuă verificările pentru clarificarea circumstanțelor în care a avut loc incidentul.

Autoritățile reamintesc conducătorilor auto importanța respectării limitei legale de alcool în trafic și a conducerii responsabile pentru siguranța tuturor participanților la trafic.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate